Отборът на Того се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации, след като завърши при резултат 1:1 срещу Тунис в среща от група „D” на надпреварата. Това бе последен мач от групата и за двата тима, а в крайното подреждане Того и Тунис финишират с еднакъв точков актив – с по 4 пункта, но тогоанците продължават напред заради по-добрите си показатели. В другата среща от групата Алжир и Кот д’Ивоар също не се победиха, завършвайки наравно – 2:2. Двубоят бе без значение и за двата отбора, след като алжирците бяха загубили шансове за класиране на четвъртфиналите още преди изиграването на срещата, а Кот д’Ивоар вече си бе осигурил мястото в следващата фаза. Иначе любопитен факт от мачовете за Купата на Африка от днес е, че бяха обсъдени общо четири дузпи в двата мача, като само два от 11-метровите наказателни удари бяха реализирани точно. По две дузпи бяха дадени във всеки един от двата двубоя, като в този между Того и Тунис, и двата 11-метрови наказателни удара бяха в полза на тунизийците, а в срещата между Алжир и Кот д’Ивоар – и двата бяха за алжирците. В крайното подреждане в група „D” като лидер финишира Кот д’Ивоар със 7 пункта, следван от Того и Тунис с по 4 точки и от Алжир с 1. В двубоя, игран на стадион „Мбомбела” в Нелспруйт, където един срещу друг излязоха Того и Тунис, бе доста вълнуващ, а и двете попадения в срещата паднаха преди първата част. Иначе Того започна по-силно мача и успя да открие резултата в 13-ата минута след попадение на Серге Гакпе, който се разписа с хубав удар с левия крак. При ситуацията останаха съмнения за засада, но такава не бе отсъдена и голът за тогоанците бе факт. Тунис обаче успя да възстанови равенството в 30-ата минута, след като получи правото да изпълни дузпа, а застаналият зад топката Калед Муелхи бе точен за 1:1. При този резултат дойде и краят на първото полувреме. Малко преди да започне да тече последният четвърт час на двубоя, отборът на Того имаше претенции за дузпа за нарушение на вратаря на Тунис – Моес Бен Шрифиа, срещу Емануел Адебайор в наказателното поле, но главният съдия не посочи бялата точка. До 11-метров наказателен удар обаче се стигна в 78-ата минута, когато реферът отсъди втора дузпа за тунизийците за фаул срещу техен играч в наказателното поле. С отговорността да изведе Тунис с гол напред се нагърби авторът на първия гол - Калед Муелхи, но след удара на полузащитника кълбото срещна лявата греда. До края на срещата не паднаха нови попадения, въпреки че в последните минути на два пъти на вратаря на Того – Коси Агаса, се наложи да се намесва решаващо.