Реал Мадрид и Барселона завършиха при резултат 1:1 първия мач помежду им от полуфиналната фаза на турнира за Купата на Краля. Двубоят на „Сантяго Бернабеу” бе доста интересен, като имаше чисти положения и пред двамата вратари, но двата отбора успяха да си отбележат само по един гол и завършиха наравно – 1:1. Тимът на Барселона първи достигна до попадение, като то падна в 50-ата минута и бе дело на Сеск Фабрегас. До края на двубоя обаче Реал Мадрид успя да се добере до изравнителен гол. Негов автор бе Рафаел Варан, а попадението за „кралския клуб” падна в 82-ата минута. Така развръзката остана за реванша, който ще се играе в края на месец февруари. Първата по-вълнуваща ситуация в мача бе факт още в 1-ата минута, когато Жерар Пике извърши нарушение срещу Кристиано Роналдо на самата границата на наказателното поле. Защитникът на Барселона получи жълт картон, а португалецът се нагърби с изпълнението на свободния удар и насочи много хубаво кълбото към вратата на Хосе Мануел Пинто, който обаче с блестяща намеса изби. В следващите минути се стигна до опасно центриране на Микаел Есиен, след което топката полетя застрашително към вратата на гостите, но вратарят на Барселона отново бе на мястото си и изби кълбото. Барселона отвърна със сериозен пропуск на Жорди Алба, който бе изведен по чудесен начин зад отбраната на съперника от Андрес Иниеста, но стреля много неточно от воле. Малко преди средата на първата част се стигна до нова много добра възможност за каталунците – Шави изпълни пряк свободен удар, а кълбото срещна напречната греда на вратата на Диего Лопес. В 24-ата минута Барселона отново бе много близко до гол, след като Рикардо Карвальо сбърка в отбрана, връщайки не добре топката към Лопес, а кълбото бе поето от Сеск Фабрегас, който в първия момент се забави, след което подаде към Шави, който стреля силно от десетина метра, но Рафаел Варан изчисти от голлинията. Реал пропиля добро положение в 27-ата минута, когато Карим Бензема бе изведен на чиста позиция, но стреля на сантиметри покрай дясната греда. Лионел Меси изпълни неточно пряк свободен удар за Барселона малко след като изтече половин час игра, а до края на първото полувреме не паднаха голове и на почивката резултатът бе 0:0. Две минути след подновяването на играта през второто полувреме Карим Бензема нанесе хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле, но кълбото премина над напречната греда. Резултатът бе открик в 50-ата минута. Сеск Фабрегас се озова на чиста позиция сам срещу вратаря и с удар покрай него откри за 1:0 в полза на Барселона. Реал се опита да изравни, но малко след като изтече час игра можеше да получи втори гол.