Борусия Дортмунд победи Байер Леверкузен с 3:2 в последна среща от 20-ия кръг и измести “аспирините“ от втората позиция в Бундеслигата. Шампионите пвоедоха с 2:0 още до 9-ата минута, Байер изравни след почивката, но Левандовски донесе трите точки за тима на Юрген Клоп. За Байер това е първо поражение у дома в шампионата след 7 победи и две ремита. Кастро беше изведен сам срещу вратаря във втората минута, но прехърлящият му удар на Лангерак мина над вратата. Лангерак пазеше заради травмата на Роман Вайденфек, а Хумелс носеше капитанската лента, защото Кел беше резерва. Левандовски намери Ройс, а той елегантно прехвърли вратаря Лено за 0:1 в третата минута. После полякът беше фаулиран от вратаря и Блажчиковски от дузпа прати стража в грешния ъгъл за 0:2 след 9 минути. През втората част Байер наложи тотален натиск. Кислинг елиминира технично защитник и вратаря Лангерак, за да пусне за Щефан Райнартс, който засече отблизо със шпагат в мрежата за 1:2. В 62-ата Райнартс отбеляза втори гол и за първи път в своята кариера вкара два гол в един мача.