Поставеният под номер 2 Дел Потро победи Жулиен Бенето (Франция) със 7:6(2), 6:3 за 1:37 час. За Дел Потро това е първа титла за сезона и 14-та в кариерата. Победителят във финала наниза 13 аса, а Бенето завърши с 14.

Дел Потро стана първият аржентинец от 31 години насам с титла в Ротердам. За последно това стори Гилермо Вилас. В първия сет Бенето взе аванс с 2:0, но съперника му спечели следващите четири гейма. При 5:4 аржентинецът допусна пробив, но в тайбрека спечели със 7:2.

Във втората част Дел Потро поведе с 3:0 и 5:2, а до края на срещата двамата спечелиха своите сервис геймове. Аржентинецът победи на полуфиналите най-добрия български състезател Григор Димитров с 6:4, 6:4, предаде БТА.

Дел Потро загуби финала на този турнир през миналата година от Роджър Федерер. Бенето изненадващо отстрани Федерер на четвъртфиналите.