Наполи срещна неочаквано сериозна съпротива от тима на Сампдория и трудно пробиваше защитата на тима от Генуа. След почивката и гредата помогна на гостите след удар на Марек Хамшик.

Катания победи Болоня с 1:0 и отново измести Рома от седмото място в Серия А, което "вълците" бяха заели за кратко след победата над Ювентус снощи. Серхио Алмирон вкара единствения гол за Катания в 42-а минута.

Каляри победи Пескара с 2:0 като гост и продължава без загуба вече шести пореден мач. С успеха Каляри се изкачи на 14-о място и се отдалечи от зоната на изпадащите. И двата гола за Каляри вкара Марко Сау през второто полувреме.

Дженоа също записа ценна победа в борбата за оставане в елита след 1:0 над Удинезе. Генуезците нямат поражение вече четири поредни мача и се отдалечиха от зоната на изпадащите на 4 точки, предаде БТА.

Чешкият полузащитник Юрай Кучка вкара единствения гол в 33-а минута.