Отборът на Стяуа сътвори истинска сензация в Лига Европа след като се класира за осминафиналите, преодолявайки холандския гранд Аякс след изпълнение на дузпи.   След като загубиха първия двубой на „Амстердам Арена” с 0:2, „стелистите” показаха непримирим дух в реванша в Букурещ тази вечер и на свой ред стигнаха до 2:0 в редовното време, с което вкараха мача в продължения.   Домакините не се уплашиха от името на своя съперник и оставиха и сърце и душа на терена, окрилени от близо 40 000 зрители, изпълнили трибуните на националния стадион в румънската столица.   Бранителят Ясмин Латовлевичи откри резултата за Стяуа в 38-ата минутаслед чудесно подаване на друг защитник - Влад Чиричес.   Именно асистентът на първото попадение хвърли в екстаз феновете на „стелистите” в 76-ата минута, отбелязвайки скъпоценния втори гол.   Двата тима бяха прекалено предпазливи по време на двете продължения и не успяха да създадат сериозни опасности пред двете врати.   По този начин драмата стана пълна след изтичането на 120-те минути, което доведе до изпълнение на дузпи.   Домакините показаха железни нерви при наказателните удари и не пропуснаха нито веднъж от четири опита, докато Шоне и Моисандер разочароваха феновете на холандския тим.