Отборът на Рубин Казан се класира за четвъртфиналите на Лига Европа след като преодоля Леванте с 2:0 след продължения.   След нулево равенство в Испания, двата тима не съумяха да си отбележат гол и тази вечер в редовното време на „Лужники”.   В редовните 90 минути срещата бе равностойна, като и двата тима пропуснаха по няколко изгодни положения за гол.   Руският тим обаче стигна до така мечтаното попадение в 100-ата минути на срещата, когато Рондон взриви трибуните в Москва след асистенция на Бибрас Начо.   Отборът на Леванте нямаше какво да губи и се впусна в атака в търсене на изравнително попадение, но по този начин оголи редиците си в задни позиции.   Домакините се възползваха от това и в 112-ата минута нанесоха решителния си удар, с който сложиха точка на спора. Владимир Дядюин бе намерен от Сергей Рижиков и не остави шансове на стража на испанците Кейлор Навас.   По този начин Рубин се класира за следващата фаза на втория по сила европейски клубен турнира и ще научи следващия си съперник утре, когато ще бъде теглен жребия.