Интер победи Сампдория с 2:0 като гост в отложена среща от 29-ия кръг на Серия А. Родриго Паласио вкара и двете попадения в края на двете части. Така аржентинският нападател запази надеждите на „нерадзурите” за топ 3 в таблицата. Мачът трябваше да се играе на 17 март, но бе отложен тогава заради наводнения в Генуа. Сампдория имаше по-добрите положения преди почивката, но Интер изненада своя съперник и вкара победния гол. Сансоне стреля с глава право в Ханданович още в първата минута. Паласио бе изведен сам срещу вратаря скоро след това, но Серхио Ромеро успя с пръсти да избие встрани. Сансоне центрира от корнер, Икарди стреля с глава, но Ханданович извади под гредата. Сансоне стреля слабо право в босненския страж от добра позиция, а Паломбо спря Гуарин на границата на наказателното поле. Ненад Кръстич изстреля снаряд към горния далечен ъгъл, но Ханданович бе непробиваем и успя да избие. Джонатан два пъти се подхлъзна в собственото наказателно поле, но Икарди не използва грешката му. Самп натискаше, но Интер поведе.