Реал Мадрид победи Галатасарай с 3:0 на „Сантяго Бернабеу” в първи четвъртфинал от Шампионската лига и взе добър аванс преди реванша в Истанбул. Попадения на Кристиано Роналдо и Карим Бензема през първата част и резервата Игуаин след почивката осигуриха успеха за „кралете”. Категоричната победа дава смазващо предимство на Реал преди реванша . Испанският шампион вече предвкусва полуфинала, а за Галатасарай остава да се надява а чудо пред екзалтираните си фенове у дома. Един срещу друг се изправиха двама добри приятели – „Специалния” Жозе Моуриньо и „Императора” Фатих Терим. На „Сантяго Бернанбеу” обаче се видя, че класата на Реал е доста по-голяма, въпреки че турският гранд имаше своите шансове да отбележи ценно попадение на чужд терен. Моуриньо направи някои рокади в своята отбрана. Той закотви на пейката Марсело, Арбелоа и Пепе, като пусна Есиен като десен бранител. Напред бяха обичайните заподозрени – Ди Мария, Йозил, Роналдо и Бензема. Фатих Терим хвърли всичките си звезди в Мадрид. Дрогба играеше зад Бурак Йълмаз в атака, а звездната селекция се допълваше от Снайдер, Мело, Риера и Ебуе. Вечерта бе по-специална за Жозе Моуриньо, Дидие Дрогба и Уесли Снайдер. Двете звезди на Галатсарай се изправиха срещу човека, който ги направи едни от най-силните играчи в света. Гостите бяха подкрепяни от мощна агитка, като хиляди привърженици на Галатасарай бяха разположение в почти всички части по трибуните на „Бернабеу”. Реал изстреля сигнална ракета към гостите още в 3-ата минута, когато Алонсо даде страхотен пас за Ди Мария, но Бензема успя да засече само над вратата центрирането на аржентинеца. „Белия балет” беше в серия от 37 поредни двубоя без загуба на своя стадион във всички турнири от януари миналата година насам.