Ювентус е шампион на Италия за втора поредна година. „Старата госпожа” победи Палермо с 1:0 в 35-ия кръг на Серия А с победен гол на Артуро Видал от спорна дузпа след почивката. Пол ПОгба наплю съперник и бе изгонен в края, но това не попречи на „бианконерите” да празнуват 29-ата си официална титла на Апенините, която феновете на тима празнуват като 31-а заради двете отнети титли. Юве вече води 14 точки пред Наполи и е сигурен шампион 3 кръга преди края, въпреки че неаполитанците имат мач по-малко. „Ювентус Арена” бе препълнен и публиката очакваше шоу в мача за титлата, но срещата не бе особено атрактивна и домакините трудно стигнаха до минималния успех. Антонио Конте отново заложи на тактика само с един изнесен нападател в лицето на Мирко Вучинич, а Погба, Маркизио, Пирло и Видал играеха заедно в центъра. През цялата първа част играта се развиваше в половината на Палермо, но гостите се бранеха добре и Юве не намираше пространства за голови положения. Лихщайнер центрира остро, но нямаше кой да засече в началото. Чак преди 30-ата минута швейцарският десен бек пусна пас за Вучинич зад защитата, но ударът на черногореца бе спасен от Сорентино. Последният пас липсваше в редиците на „бианконерите” и почивката дойде при 0:0. Противно на логиката, Палермо можеше да поведе в 51-ата минута, когато Миколи получи късо от корнер, стреля по диагонала, получи се лек рикошет в крака на Киелини и Буфон само видя как дясната му греда го спаси. Решителният момент дойде в 58-ата минута.