Витоша (Бистрица) и Марек направиха 0:0 в прекия мач за първото място в Югозападната „В” група. Така новият член на „Б” група ще бъде определен в следващия последен кръг на 2 юни, когато Марек приема Сливнишки герой, а Витоша гостува на Перун (Кресна). Кръг преди края Марек води с 3 точки и точка в последния мач ще върне  дупничани в професионалния футбол. В друг мач Пирин победи в последното си домакинство за сезона с минималното 1:0 Велбъжд (Кюстендил), съобщават от пресслужбата на „орлетата”. Двубоят се игра пред едва педесетина зрители и почти постоянен дъжд, като гостите не успяха да създадат нито едно голово положение за всичките 90 минути. Първото полувреме започна с вяло, без сериозни положения и пред двете врати. Постепенно „зелените” натикаха гостите в тяхната половина и отправиха няколко опасни удара.