Лудогорец играе тази вечер най-важния мач в цялата си история. От 21:45 ч в Белград българският шампион излиза срещу местния Партизан на едноименния стадион в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Първата среща преди седмица в Разград завърши с успех за родния представител с 2:1.     Новият наставник на Лудогорец Стойчо Стоев започна ударно в тима и набързо постигна две исторически победи за отбора - първите в Европа. Едната с 3:0 над Слован (Братислава) и втората -2:1 над балканския гранд Партизан.   По-младите фенове може да не знаят, но треньорът на „орлите“ има доста добри моменти в своите евронощи като футболист на Локо (Сф). Той има 8 срещи в евротурнирите, в които е с положителен баланс -3 победи, 2 равенства и 2 загуби.   Безспорно номер 1 е успехът над ПСЖ през 1982 г. По това време в тима на парижани има играчи като Доминик Баратели, Доминик Бат-не, Луис Фернандес, Сафет Сушич, Токо... Но Локо (Сф) побеждава на „Васил Левски“ с 1:0 с гол на Петър Миланов. В тази среща младият Стоев записва 66 минути. На реванша обаче класата на парижани си казва думата и те бият с 5:1, като не оставят никакви шансове на „железничарите“.   Стойчо Стоев е част и от историческите сблъсъци с АПОЕЛ (Никозия) през сезон 1985/86. Първата среща в Кипър завършва 2:2. Редовното време на реванша приключва при същия резултат и следват продължения. В тях късметът е с Локо (Сф) и те побеждават с 4:2. Двете попадения са дело на Гопето Петков. В следващата фаза столичани отпадат от швейцарския Ксамакс.   Единствения си гол за „червено-черните“ в Европа настоящият треньор на Лудогорец бележи срещу Динамо (Тбилиси). В момента грузинците може и да не всяват респект, но тогава са един от колосите на съветския футбол.