Хосеп Гуардиола дебютира с победа начело на Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата. Германските шампиони откриха с 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) сезон номер 51 в елита и така зарадваха 71 000 зрители на стадион “Алианц Арена“. Всъщност, всичките четири гола в срещата бяха отбелязани от баварците, тъй като бразилецът Данте си вкара автогол, а Робен, Мандужкич и Дани Алаба се разписаха във вратата на Малката Борусия. Байерн започна вихрено срещата и още в началото взе аванс с две бързи попадения. В 12-ата минута Франк Рибери се възползва от неубедителна изява на вратаря на гостите и с красив параболичен пас намери Ариен Робен, който от движение откри резултата. Едва четири минути по-късно пък Робен центрира, а Рибери стреля, но след намесата на вратаря топката попадна в крака на Марио Манджукик, който направи по-лесното и удвои аванса на домакините. Едва след това Борусия опита да отговори, но Рафаел и Херман пропуснаха по две добри възможности.