Ливърпул имаше нужда от продължения, за да отстрани третодивизионния Нотс Каунти с 4:2. Редовното време завърши 2:2, а в него мърсисайдци лекомислено пропиляха аванс от два гола. Още в 4-ата минута Рахим Стърлинг се мушна между двама защитници и с точен шут прати в долния ляв ъгъл за 1:0. Преди да изтече половин час игра Джерард пусна диагонално по земя за Стъридж, той си спря и с мощно воле оплете по диагонала в десния ъгъл – 2:0. Изненадващо през второто полувреме отборът от Лига 1 успя да изравни и да доведе мача до продължения. В 62-ата минута гостите изпълниха пряк свободен удар, топката бе изсипана към границата на наказателното поле, там с глава бе насочена към границата на вратарското поле и Йоан Аркин пак с глава разстреля Симон Миноле – 2:1. 6 минути преди края Нотс Каунти направи бърза контра отдясно, Али Сисоко изби удар със шпагат, но топката попадна на крака на Адам Куумбс и той бе точен за 2:2. В продълженията Ливърпул вкара по един гол във всеки 15 минути. Дани Стъридж вкара втория си гол в мача дълбоко в добавеното време на първите допълнителни 15 минути. Стъридж получи отляво, финтира и стреля от малък ъгъл, вратарят Бялковски изби, но топката мина под плонжа му за 3:2. Джордан Хендерсън  сложи точка на спора в 109-ата минута. Халфът мина централния бранител през краката и пусна покрай стража за крайното 4:2, което класира Ливърпул напред. Фулъм отстрани Бъртън чак след дузпи, а редовното време завърши 2:2.