Отборът на Холандия разгроми Унгария с 8:1 в среща от група „D” на квалификациите за Световното първенство през следващата година. Срещата, която се игра на „Амстердам Арина” в холандската столица, бе без значение за „лалетата”, които си бяха гарантирали мястото на Мондиал 2014 още преди изиграването на този двубой, но въпреки това те постигнаха убедителен успех, който бе осми за тях в група „D”. В другите мачове от тази група, които се играха тази вечер, Турция се наложи с 2:0 като гост на Естония, а Румъния надви Андора с 4:0 далеч от дома. Така след провеждането на срещите в група „D” от тази вечер Турция успя да се изкачи на второто място, като има актив от 16 точки, с колкото е и третият Румъния. Унгария остава с 14 точки и вече е на четвъртата позиция. Холандия събра актив от 25 точки. Естония е със 7 на петото място, а тимът на Андора е последен без спечелена точка. С хеттрик за Холандия в днешния мач се отчете нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси, а по този начин той се превърна и в голмайстор №1 за „лалетата” в историята. Именно Ван Перси откри резултата в 16-ата минута, а Кевин Строотман покачи на 2:0 в 25-ата. Джърмейн Ленс реализира трети гол за „лалетата” в 38-ата минута, а Робин ван Перси направи резултата 4:0 в 44-ата.