Отборът на Франция разби Австралия с 6:0 в контрола на “Парк де Пренс“. Карим Бензема сложи край на головата си суша от над 1200 минути без гол за “Петлите“, Оливие Жиру вкара два, Франк Рибери, Матийо Дебюши и Йоан Кабай добавиха по едно попадение за разгромната победа над “Кенгурата“. Франк Рибери откир резултата в осамта минута от дузпа, като не остави никакви шансове на Лангерак, изпращайки го в противоположния ъгъл. А още осем минути по-късно Рибери асистира на Оливие Жиру, който вкара красив гол, прехвърляйки стража на „озитата“.   В средата на полувремето Жиру отбеляза и второто си попадение. Рибери и Насри правеха, каквото си пожелаят с отбраната на австралийците, а за нападателят на Арсенал остана само да довкара топката във вратата на Лангерак. В 29-ата минута и Кабай добави името си сред тези на голмайсторите. Полузащитникът на Нюкасъл стреля от дистанция и отбеляза прекрасен гол за 4:0. Головото шоу продължи и в началото на втората част.