Така след успеха на холандците с 8:1 над Унгария Ван Перси вече измести Патрик Клуйверт от първата позиция във вечната ранглиста.

Ван Перси откри резултата в 15-ата минута, а след това в края на първото полувреме направи 4:0. Между двата му гола Кевин Строотман и Джерамейн Лейнс също се разписаха, а в 53-ата минута Ван Перси оформи своя хеттрик и излезе начело при стрелците.

Малко преди това единственият сериозен футболист на унгарците Балаж Джуджак беше отбелязал почетното попадение от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу самия него. Но Силард Девечери си вкара автогол за 6:1, в 86-ата и в 90-ата минута крайното оформиха Рафаел ван дер Ваарт и Ариен Робен.

С този успех холандците, които още миналия месец си осигуриха класиране на Световните финали, събраха 25 точки. На 2-о място е Турция с 16, но турците имат много тежък мач именно срещу Холандия след четири дни, ако искат да се доберат до бараж.

Румъния има също 16, след като днес спечели с 4:0 като гост на Андора. Клаудиу Кесеру отбеляза дебюта си за румънския тим с гол, дал аванс на своя тим в мача.

Турция пък стигна до победата над Естония като гост с 2:0 благодарение на головете на Умут Булут в 22-ата минута и Бурак Йълмаз две минути след началото на втората част, информира БТА.