Поставеният под номер 2 Джокович елиминира преминалия през квалификациите представител на домакините Пиер-Юг Ербер със 7:6(3), 6:3.

Сърбинът спаси два сетбола в 12-ия гейм на първата част, но след това нямаше съществени проблеми.

Той ще играе срещу победителя от двубоя между Джон Иснър (САЩ) и Михал Пжисезни (Полша) в следващия кръг.

Деветият в схемата французин Ришар Гаске победи трудно испанеца Фернандо Вердаско със 7:5, 6:7(6), 6:3 и запази шансове да се класира за финалния турнир на АТП на осемте най-добри за сезона в Лондон през ноември.

В третия кръг Гаске ще срещне японеца Кей Нишикори, който изненадващо елиминира шампиона от 2008 година и номер 8 в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 1:6, 7:6(4), 7:6(7).

Нишикори отрази два мачбола в тайбрека на третия сет, който Цонга загуби след двойна грешка. Поражението сложи край на надеждите на французина да се класира на финалния турнир в Лондон.

Кевин Андерсън от Южна Африка стартира с победа над Михаил Южний с 4:6, 7:6(0), 2:1 и отказване на руснака заради травма на десния лакът. Андерсън ще играе във втория кръг срещу Роджър Федерер (Швейцария), който се нуждае от победа, за да гарантира участието си в Лондон, информира БТА.