Поставеният под №4 Григор Димитров победи в изключително оспорван мач Ернестс Гулбис от Латвия и си осигури място в полуфиналите на турнира на твърди кортове в Акапулко, Мексико. Първата ни ракета се наложи над Гулбис с 4-6, 7-6, 7-5 в среща, която продължи два часа и 39 минути. В първия сет при 5-4 за Гулбис той имаше три сетбола и успя да се възползва от третия от тях. Във втория сет се стигна до тайбрек, в който Гришо бе категоричен - 7-2, а 25-годишният Гулбис счупи ракетата си от яд след един мини пробив. В третия сет Димитров поведе с 4-2, но допусна пробив в така важния в тениса седми гейм. След това той бе затвърден от Гулбис и резултатът стана 4-4. Нещата отиваха отново към тайбрек, но при 6-5 в полза на Григор той успя да направи решаващ пробив, като имаше мачбол и използва ситуацията блестящо. Така нашият тенисист си върна на латвиеца за поражението от него преди половин месец в Ротердам. За място на финала българинът ще спори с втория поставен Анди Мъри. Димитров има три загуби от три мача срещу британеца, всичките в турнири на твърди кортове. Турнирът в Акапулко е с награден фонд 1 309 770 долара. /БГНЕС