Двубоят бе от 3-ия кръг на Купата на Лигата в Англия. Двубоят вероятно ще остане в историята с краен резултат 16:15.

В редовното време двата тима си размениха по един гол. Джордан Роситър откри резултата в 10-ата минута, а Адам Рийч изравни в 63-ата минута.

В продълженията домакините отново взеха преднина чрез Сусо в 108-ата минута, но в допълнителното време на второто продължение гостите спечелиха дузпа и Патрик Бамфорд вкара за 2:2.

Така се стигна до изпълнение на наказателни удари, като двата тима изпълниха общо 30 дузпи, преди да определят победителя, а това бе отборът на "Ливърпул" след 14:13.

В същото време "Арсенал отпадна от турнира", след като загуби с 1:2 при домакинството си на "Саутхамптън".