Равенството дойде в изтеглен мач от четвъртия кръг на местното футболно първенство. Двата тима завършиха наравно 2:2, което остави "росонерите" на трето място, предаде БТА.

Лоренцо Тонели и Мануел Пучарели дадоха аванс на домакините от "Емполи" рано в мача и бяха на път да донесат първа победа за своя тим от началото на първенството, но "Милан" не се предаде и стигна до точката.

Торес намали пасива на гостите след удар с глава в 43-та минута на срещата, а японският национал Кейсуке Хонда изравни с удар от границата на наказателното поле малко след почивката.

"Милан" имаше шанс и да спечели мача, когато Торес пусна отличен пас към французина Жереми Менес, озовал се в позиция за удар. Френският национал обаче ритна топката в напречната греда и мачът завърши 2:2.

Равенството изравни "Милан" с "Верона" на третото място, като двата тима изостават с по две точки от лидерите "Рома" и "Ювентус". Те играят мачовете си от четвъртия кръг по-късно днес.