Волфсбург и Лил изиграха зрелищен двубой в Група Н от турнира Лига Европа, но не излъчиха победител. Съперниците си стиснаха ръцете при равенство 1:1 на стадион „Фолксваген Арена”.   И двата гола паднаха през второто полувреме. Първи гостите от Лил откриха, след като Дивок Ориги реализира от дузпа, а Кевин де Брюин възстанови равенството с изключително красив гол от около 25 метра.   В другия двубой от групата Евертън и Кубан (Краснодар) също направиха реми 1:1.   През първото полувреме почти нямаше опасности пред която и да е от двете врати. Иван Перишич и Себастиан Юнг отправиха точни удари, но вратарят на Лил Винсент Енияма се намеси стабилно. Нигерийският страж направи много силен мач и спаси отбора си от разгромна загуба.   Той имаше много работа през втората част, когато домакините го подложиха на същинска канонада от удари. Влезлият след почивката Никлас Бендтнер бе в основата на няколко много опасни положения, но тази вечер късметът не бе на негова страна.   Нещата продължиха да се развиват нетолкова добре за Волфсбург. При една от редките си атаки Лил стигна до дузпа. Родригес игра с ръка в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка.