Така каталунците се отърсиха от шока, който преживяха преди дни в Рим, където отпаднаха в Шампионската лига от "Рома".

Победата откъсна още повече каталунците на върха и те са все по-близо до предварително спечелване на титлата.

Те изиграха срещата с третия "Валенсия" методично и напълно заслужиха успеха. "Прилепите" имаха своите шансове, но Тер Щеген и късметът не им позволиха да вземат нещо повече от мача.

"Барса" упражни натиск и той даде резултат. В 15-а минута Филипе Коутиньо пусна хитър пас зад защитата за Луис Суарес и уругваецът откри резултата.

Малко след това гостите удариха греда след спасяване на Тер Щеген. В 51-а минута Самюел Юмтити направи аванса на домакините 2:0 след гол с глава, който дойде след центриране от корнер на Коутиньо. Бразилецът се отчете с две асистенции.

В 86-а минута "Валенсия" получи дузпа заради нарушение на Осман Дембеле. Тя бе реализирана от Дани Парехо, за да се оформи крайният резултат.

Така "Барса" вече има 82 точки и води с 14 на "Атлетико" (мач повече) шест кръга преди края.