Особено недоволни могат да бъдат "вълците", които водеха доста време и допуснаха изравняване в 94-ата минута. Двубоят бе белязан и от повторното завръщане в клуба на Феликс Магат, който бе освободен от Шалке по-рано през седмицата, съобщи ТопСпорт.

Мачът започна с натиск на домакините, които направиха всичко възможно да стигнат до гол. Тимо Гебхарт и Кристиан Треш пропуснаха изгодни ситуации за Щутгарт. Диего бе близо до гол за Волфсбург.

Противно на играта до момента, в 40-ата минута гостите поведоха. Графите се измъкна и с хубав шут донесе първия гол за тима си.

Втората част отново започна с натиск на Щутгарт, но Феликс Магат бе подредил прекрасно отбора си в защита. Въпреки това, "швабите" трудно стигаха до голови ситуации. Погребняк с глава пропусна все пак най-добрата.

Голът за Щутгарт дойде в добавеното време. Гебхарт подаде към централния защитник Георг Нийдермайер, който от 10-ина метра майсторски спря топката и я прати в мрежата за крайното 1:1.