Базил Де Карвальо, който бе картотекиран едва вчера в тима на домакините, направи своя повторен дебют с екипа на "смърфовете". Двата тима имаха положения за попадение през първата част, но повечето опасности бяха пред вратата на стража на "орлетата" Аршинков.

Здравко Лазаров се размина с гола на няколко пъти, а целта, освен него не намериха Карвальо и Йордан Тодоров. Локомотив Пловдив все пак поведе с 1:0 в 48-та минута, когато след центриране от ъглов удар Сержиньо стреля директно към вратата на гостите, Аршинков изби от голлинията, но топката попадна в Крачунов, който откри резултата, съобщи Гонг.

Бившият нападател на холандските Хелмонд Спорт и Спарта Ротердам Иван Цветков обаче направи 1:1, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Тодор Тодоров в 73-та минута. Гостите си подпечатаха визите за Топ 4 на турнира в 92-та минута, когато след една контраатака, Иван Цветков изведе с чудесен пас Руслан Иванов зад отбраната на Локомотив, който излезе сам срещу Тодоров и го прехвърли за крайното 1:2.