Миналата седмица "драконите" станаха шампиони на Португалия и тази вечер отново затвърдиха страхотната си форма.

Хълк откри резултата на "Лужники" в 28-ата минута, а в добавеното време на първата част Родригес удвои. Веднага след почивката пък положението за Спартак стана тежко, защото Гуарин покачи на 3:0. Това попадение като че ли стресна московчани.

В 52-ата минута така търсеният гол падна, а негов автор беше Дзюба. Две по-късно обаче Фалкао за четвърти път смълча трибуните след пас на Родригес. В 72-ата минута домакините отново върнаха едно попадение. Дзюба изведе резервата Ари очи в очи Елтон за 2:4.

Минута преди края на редовното време пък Микаел се разписа за крайното 5:2. Той се възползва от отбита от гредата топка след мощен шут на Хълк.

Съперник на Порто на полуфиналите почти сигурно ще бъде Виляреал. Испанците спечелиха с 5:1 срещу Твенте преди седмица, но по-късно днес играят своя реванш в Еншеде, предаде ТопСпорт.