“Бианконерите” надделяха много трудно с 1:0 като гост на Лацио и запазиха минимални надежди за класиране дори в Шампионската лига.

Единственият гол в мача дойде в последните минути на срещата и бе дело на Симоне Пепе. Попадението падна в 97-ата минута, а преди това домакините от Лацио останаха с човек по-малко на терена. Десет минути преди последния сигнал, за втори жълт картон от игра бе отстранен Ледесма.

През първото полувреме на мача Лацио по-добрият тим на терена, но така и не съумя да вземе преднина в резултата. В крайна сметка Юве взе трите точки и завърза изключително много борбата за място в Европа.

След този мач двата тима запазиха местата си в класирането, като Лацио остана четвърти, а Ювентус - седми. Разликата обаче между тях е само четири точки, предаде Гонг.