Тимът от Гелзенкирхен тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до разгромния успех, който донесе първия трофей на тима от 2002 година. 17-годишният Юлиан Дракслер откри резултата на Олимпийския стадион в Берлин с гол в 18-а минута. Клаас-Ян Хунтелаар удвои преднината в 22-а, а Бенедикт Хьоведес с глава вкара третия гол в края на първото полувреме.

През второто полувреме голеадата продължи. В 55-а минута Хурадо реализира четвърти гол, а в 70-а Хунтелаар с втория си гол оформи крайното 5:0. Със спечелената Купа Шалке си осигури участие в Лига Европа през следващия сезон и завърши сезона по добър начин, въпреки че в първенството остана на незавидното 14-о място, на 4 точки от зоната на изпадащите, предаде Гонг.