Предпоследната проверка за Марто и неговите съотборници преди старта на сезона в английската Висша лига започна добре за Болтън, който поведе в резултата в 15-ата минута след гол на новото попълнение Крис Ийгълс.

Дошлият преди три дни за сумата от три милиона паунда бивш футболист на Манчестър Юнайтед и Бърнли даде тон за шестата победа на своите след изпълнение на пряк свободен удар от Марк Дейвис и рикошет, а в 60-ата минута друга лятна покупка - Дейвид Пратли, който се появи на почивката и направи резултата 2:0 с красив гол.

Точно две минути след това бе оформен и класическият аванс на гостите, след като Мартин Петров сложи топката на пътя на своя капитан Кевин Дейвис, а той без колебания я прати в мрежата за 3:0.

Шест минути по-късно Марто бе заменен от Блейк.

Последната проверка на Болтън преди гостуването на новака К.П.Р. в първия кръг от Премиършип е срещу испанския Леванте в петък, информира Novsport.