След като през миналия сезон момчетата на Тони Пюлис победиха с 2:0 мърсисайдци, сега "грънчарите" отново показаха, че са изключително корав съперник на своя "Британия стейдиъм" и успяха да удържат трите точки, въпреки че през почти цялото второ полувреме играеха в собствената си половина.

Дебют за домакините записа бившият нападател на гостите Питър Крауч, а също така и доскорошният му съотборник в Тотнъм – Уилсън Паласиос, докато първи мач с екипа на Ливърпул след завръщането си в отбора отчете Крейг Белъми, който се появи като смяна.

Единственото попадение в срещата реализира Джонатан Уолтърс, който в 20-ата минута реализира точно отсъдената за нарушение на Джейми Каръгър дузпа.

След попадението гостите овладяха напълно инициативата, а през второто полувреме бяха пълни господари на терена, но пропуски на Хендерсън, Чарли Адам и Луис Суарес ги лишиха от поне точка в срещата.

Така Стоук остана непобеден във всички турнири през този сезон и вече заема четвъртата позиция в класирането с 8 точки, изпреварвайки с една днешните си гости, информира Novsport.