Българинът Мартин Минчев бе титуляр за Спарта (Прага) при победата с 1:0 над Рейнджърс в групa A на Лига Европа. Това със сигурност бе един от най-необичайните мачове в кариерата на младата надежда на родния футбол, защото срещата в чешкат столица се проведе пред 10 000 зрители по трибуните, но с уточнението, че те бяха деца.

Това се случи след расистки обиди от феновете на Спарта по адрес на Аурелиен Чуамени от Монако в квалификациите за Шампионската лига по-рано през сезона.

Спарта продължи успешната си серия срещу тимове от Шотландия и след като миналия сезон разби Селтик с 4:1 нa два пъти, сега взе скалпа и на шампиона на страната, макар и с по-скромен резултат.

Финландският халф на "сините" Глен Камара, който бе в центъра на расистки скандал срещу друг тим от чешката столица миналия сезон, Славия, бе освиркван мощно от подрастващите на стадиона, а за капак на всичко бе изгонен в 74-ата минута.

Единственият гол за вечерта бе дело на Давид Ханко. Словакът отбеляза с глава след центриране от корнер. Той бе вкарвал и срещу Селтик миналия сезон.

Мартин Минчев бе в стартовите единадесет на домакините и прекара на терена 68 минути, след което бе заменен от Вацлав Дърхал.

Селтик също нямаше поводи за радост и бе разбит с 0:4 у дома от Байер (Леверкузен) в група G.