ЦСКА победи с 2:0 Спортист (Своге) при представянето на отбора за новия сезон, но не убеди с играта си, че е напълно готов за старта на шампионата.

В неделя тимът на Саша Илич приема Арда в първия кръг, но има доста въпросителни как ще изглежда.

В следващите дни се чакат поне двама, а по-вероятно - трима нови играчи, включително централен нападател за заместник на продадения в Мексико Жорди Кайседо.

С това, с което разполага, Илич пусна следния титулярен състав срещу Спортист:

Густаво Бусато, Иван Турицов, Християн Петров, Амос Юга, Брадли де Нойер, Жеферсон, Тибо Вион, Станислав Шопов, Лазар Туфегджич, Марк-Емилио Папазов, Калоян Кръстев. С други думи - новите играчи бяха само двама - Туфегджич и Де Нойер.

Задна ножица на Калоян Кръстев в гредата бе най-интересната ситуация чак до последните секунди на първото полувреме, когато 18-годишният Марк-Емилио Папазов вкара гол.

Попадението сложи голяма усмивка на лицето на таланта, а и на неособено многото фенове по трибуните.

Друго такова изпълнение след почивката бе сред малкото красиви моменти - този път от Амос Юга, пак задна ножица и отново в гредата.

Вторият гол дойде след включване на резервата Маурисио Гарсес и засечено центриране отдясно.