Отборът на Милан продължава с невероятното си представяне не само през настоящия сезон, но и през календарната 2020 г.

"Росонерите" спечелиха гостуването си на Удинезе с 2:1, с което увеличиха преднината си на върха в класирането на 4 точки.

Авансът на Милан е пред втория Аталанта, но по-късно днес това място може да бъде заето от отборите на Наполи или Сасуоло, които при победа ще се приближат на две точки от върха.

Големият герой за гранда от Милано отново бе Златан Ибрахимовеч. Шведската звезда вкара победното попадение в 82-ата минута, като го направи в класическия си акробатичен стил. Този път със задна ножица.

Двубоят за Милан бе 24-и пореден без поражение във всички турнири. За последно "росонерите" загубиха на 8 март с 1:2 от Дженоа.

Златан Ибрахимович имаше и основна роля за първия гол, с който Милан поведе в самото начало на мача.  Тогава шведът овладя по невероятен начин на гърди, финтира бранител и подаде към нахлуващия в наказателното поле Франк Кесие, който с мощен шут отбеляза.

След гола Удинезе бе по-опасният тим на терена, а след няколко пропуска през първото полувреме, резултатът бе изравнен в самото начало на второто. Капитанът на Милан Алесио Романьоли направи дузпа, която Родриго Де Пол превърна в гол.

Все пак Милан хвърли всички сили в търсене на победата, като на помощ отново се притече Златан, за да осигури трите точки за своя тим.