Англия разби Швеция с 4:0 в полуфинала на Евро 2022 за жени и ще играе за трофея на "Уембли" в неделя, когато съперник ще е Германия или Франция.

Вторият полуфинал е тази вечер от 22 часа, ще го предава БНТ 3.

Бет Мийд вкара шестия си гол за турнира, а след това се разписаха Луси Бронз, Алесия Русо (с фамозен удар с петичка) и Фран Кърби, въпреки че в първите 20-ина минути Швеция доминираше.

Финалистките от Олимпиадата в Токио обаче рухнаха след първото попадение на англичанките в 34-ата минута. Подкрепяни от над 28 000 фенове на стадиона на Шефийлд Юнайтед "Брамал Лейн", домакините изиграха страхотно второ полувреме и са на финал.

Хиляди гледаха на екрани из Острова, включително на "Трафалгар" в Лондон, а после празнуваха победата.

Английският тим е на финал на "Уембли" във второ поредно лято, след като преди година мъжете бяха там, но паднаха с дузпи от Италия на Евро 2020.

Еуфорията по първенството е голяма в страната, като мачът за трофея е в неделя на националния стадион и заради него сблъсъкът за "Къмюнити шийлд", суперкупата на Англия, между Манчестър Сити и Ливърпул, е в събота, а не в традиционния неделен следобед.

И няма да е на "Уембли", а в Лестър.

А за неделния финал на жените са продадени всички 92 000 билета. Шоуто е гарантирано независимо дали срещу Англия ще са германките или французойките.