Манчестър Сити е шампион на Англия за осми път в своята история, както и за пети в последното десетилетие.

Този развой на битката за титлата бе очакван, но стана факт след днешния мач между Манчестър Юнайтед и Лестър.

В него "лисиците" превзеха "Олд Трафорд" с 2:1, с което отнеха и математическите шансове на Юнайтед да се борят за първото място.

Разбира се, тези шансове бяха илюзорни, защото минаваха през три поредни загуби на Сити и четири поредни победи на Юнайтед.

Очевидно и в редиците на Манчестър Юнайтед бяха наясно, че да се борят за титла е немислимо, защото излязоха с доста експериментален състав, очевидно с цел да се съхранят титулярите за финала в Лига Европа.

На другия полюс бе ситуацията в Лестър, който с всички сили се бори за мястото си в Шампионска лига и до голяма степен постигна целта си с този успех.

"Лисиците" вече са на третото място, като се нуждаят от две точки в следващите два кръга, за да бъдат сред най-добрите в Европа следващия сезон. Разбира се, това е при положение, че преследвачите спечелят пълен актив до края, което в никакъв случай не е сигурно.

Различният подход към мача даде бърз резултат, след като преди да са изминали и 10 минути, Лестър излезе напред в резултата. Тилеманс центрира към далечната греда, където с хубав удар от движения Люк Томас се разписа.

Юнайтед обаче бързо се върна в мача, след като няколко минути по-късно Мейсън Грийнууд отлично влезе в наказателното поле, финтира бранител и с диагонален шут изравни.

Шампионският гол, ако може да се нарече така, падна след 66 минути игра. Той бе дело на турския централен бранител Чаглар Суюнджу, който с глава донесе победата на Лестър, както и шампионската титла на Манчестър Сити.

Тази титла е трета за Сити в последните четири сезона, като и общо пета в последното десетилетие, което затвърждава мястото на "гражданите" като най-успешния клуб в този период.

Трябва да признаем, че освен по убедителен, тази титла идва и по напълнио заслужен начин, като общо взето интригата приключи преди няколко месеца.

Голямата цел пред Сити е една - финалът в Шампионска лига на 29 май.