След ужасяващото представяне и домакинското поражение от Гърция насред Лондон преди три дни, Англия успя да се реваншира с победа в турнира Лига на нациите.

"Трите лъва" надвиха Финландия с 3:1 насред Хелзинки и поне като резултат успяха малко да отмият неприятните впечатления, които оставиха при предишния си мач на "Уембли".

Истината е, че и днес до 74-ата англичаните не правеха кой знае колко впечатляващ мач, а по-опасните атаки и по-добрите положения до този етап на срещата бяха на сметката на домакините.

Англия успя да поведе още в 18-ата минута, когато след страхотна атака Джак Грийлиш се озова на отлична позиция и технично пусна топката покрай вратаря за 1:0.

В следващите почти 60 игрови минути Финландия имаше няколко страхотни шанса да изравни резултата, но не успя да го стори, а с доста сериозни пропуски се отчете Фредрик Йенсен.

При всички положения за пореден мач Англия показа доста сериозни слабости в своята отбрана.

Но всички опасения, че може да се стигне до нов негативен резултат се изпариха в 74-ата, когато Тренд-Александър Арнолд вкара впечатляващ гол от пряк свободен удар.

Общо взето с втория гол и съпротивителните сили на финландците се изпариха, като 10 минути по-късно Деклан Райс вкара за 3:0, но домакините върнаха един заслужен гол чрез Арту Хосконен.

Така Англия записа третата си победа от четири мача в тази група, в Финландия остава без точков актив и с голова разлика от 2:10.

Снимка: Getty images