Отборът на Арда е пордният елитен тим, който достигна осминафиналтие за Купата на България.

Кърджалийци, който заемат шесто място в Първа лига, спечелиха с 2:1 гостуването си на третодивизионния Спартак (Варна).

"Соколите" от Варна успяха максимално да затруднят елитния си противник, но гол на национала Спас Делев в 60-ата минута се оказа решителен. Той се появи в игра именно с цел да донесе успеха за своя тим, като успя перфектно да свърши работата си.

Резултатът бе открит от Ловре Кнежевич в 21-ата минута, когато играчът на Арда бе изведен сам срещу стража на Спартак и не сбърка. Явно ранната преднина подлъга играчите на Арда, че мачът е решен, като в следващите минути по-опасният тим бе Спартак.

Това продължи да е така и в началото на втората част, когато "соколите" заслужено изравниха резултата чрез гол на Янчо Андреев. Той бе изведе по перфектен начин зад отбраната на Арда и останал очи в очи с вратаря не сгреши.

Арда все пак изкова своя успех, с което се превърна в 12-ия елитен тим, намерил място на осминафиналите. Срещите си все още не са изиграли отборите не ЦСКА и Лудогорец, които едва ли ще имат проблеми с гостуванията си в Ихтиман и Своге, като също ще намерят място сред най-добрите 16.

На този етап единствените отбори извън елита, които ще са част от следващата фаза на турнира за Купата на България са втородивизионният Септември (София) и Беласица (Петрич) от Трета лига.

Въпреки затворените трибуни и противоепидемичните мерки, група фенове на Спартак се събраха край стадиона, за да подкрепят своя любим клуб (на главната снимка).