Арсенал постигна впечатляваща победа с 3:1 срещу Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм" в среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

"Лисиците" имаха шанс дори при равенство да излязат на втората позиция в класирането и то на стадиона си, на който победиха Ливърпул и Челси през този сезон.

"Артилеристите" на Микел Артета обаче показаха много вдъхновена игра в мач, в който не бяха фаворити. Стигнаха до успеха с дисциплинирана игра в защита, която рядко показваха през настоящата кампания.

Победата ги връща в топ 10 - на деветото място с 37 точки, задминавайки отборите на Лийдс и Тотнъм, като "шпорите" са с два изиграни мача по-малко. Лестър остава трети с 49 точки, колкото има и вторият Манчестър Юнайтед преди двубоя на "червените дяволи" с Челси по-късно.

Именно "лисиците" на Брендън Роджърс откриха резултата днес с гол на Юри Тилеманс още в шестата минута. Халфът проби по десния фланг и стреля по диагонала за 1:0.

Арсенал обаче изравни в 39-ата минута. Вилиан центрира от фаул и Давид Луис се метна, за да отклони с глава, отправяйки много силен и неспасяем удар.

В продължението на първото полувреме лондончани си спечелиха правото да изпълнят дузпа, след като удар на Никола Пепе срещна ръката на Вилфред Ндиди на границата на наказателното поле. Съдията си помогна с ВАР, а от бялата точка Александър Лаказет не сгреши.

Победата за Арсенал бе оформена в началото на втората част след бърза контраатака. Тя започна от Пепе, който подаде на Смит-Роу. Последва пас към Вилиан, който пък пусна отново за Пепе и младият французин на празна врата вкара за 3:1.

Това е първа победа за "топчиите" като гости на Лестър в първенството от 2015-а година.

В друг мач, който се игра по същото време, Кристъл Палас и Фулъм завършиха наравно 0:0 на "Селхърст Парк".