Арсенал свърши своята задача и победи Брайтън с 2:0 у дома, за да се изкачи макар и временно на върха във Висшата лига.

"Артилеристите" събраха актив от 39 точки с победата, като ще се надяват на издънка от страна на Ливърпул по-късно днес, за да запазят своята лидерска позиция.

Победата на Арсенал бе напълно заслужена, защото домакините тотално надиграха своя противник и двубоят почти изцяло се играеше пред вратата на Брайтън.

Големият проблем пред домакините обаче бяха пропуските. Топката така и не влизаше във вратата, заради което феновете на "Емирейтс" трябваше нервно да чакат до 53-ата минута.

Тогава неубедителната отбрана на гостите при един корнер направи така, че Габриел Жезус се оказа непокрит и с глава прати топката в празната врата за 1:0.

Все пак с гол аванс нищо в мача не бе решено, като Арсенал трябваше да чака едва до 87-ата, за да диша по-спокойно. Именно тогава Кай Хаверц вкара за 2:0, а с това донесе заслужените три точки на "артилеристите".

И така временно Арсенал е на първото място, а изненадващо или не, на второто виждаме тима на Астън Вила.Бирмингамци имат само точка по-малко от Арсенал, а това стана факт след доста нервна и драматична победа с 2:1 в гостуването на Брентфорд.

Астън Вила направи геройски обрат през второто полувреме, след като малко противно на показаното на терена, домакините откриха чрез Кийн Люис-Потър в 45-ата минута.

В 71-ата обаче Брентфорд остана с човек по-малко, а това спомогна обрата, до който Астън Вила достигна с два късни гола.

Алекс Морено изравни в 77-ата, докато Оли Уоткинс донесе обрата в 85-ата и се израдва доста предизвикателно, макар да направи име във футбола именно с екипа на Брентфорд.

Това отприщи грозни сблъсъци, а на практика след тя до края на 10-минутното продължение футбол не се игра.

На терена властваха грубите нарушения, сблъсъците и нервите, но в крайна сметка Астън Вила открадна ценния успех и към момента е на второто място в класирането.