Рома и Ювентус завършиха наравно 2:2 на "Стадио Олимпико" в дербито на втория кръг от Серия "А".

"Вълците" могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като в последния половин час играха с човек повече и допуснаха изравнително попадение в този период.

Позитивното за тях е, че във втори пореден мач не загубиха от Юве, след като победиха с 3:1 в Торино в края на миналия сезон.

В герой за "бианконерите" в първия по сериозен тест за новия треньор Андреа Пирло се превърна Кристиано Роналдо, който реализира от дузпа и вкара горепосоченото изравнително попадение с глава след поредния си чутовен отскок.

За Рома двете попадения вкара Джордан Верету, като и той бе точен веднъж от дузпа. Така Рома остава без победа от началото на сезона, след като в първия кръг загуби служебно от Верона. Юве събра четири точки след победата над Сампдория миналата седмица.

Първото полувреме беше белязано от две реализирани дузпи. Първата беше отсъдена в полза на Рома след игра с ръка на Адриен Рабио, който блокира удар на Верету. От бялата точка именно французинът реализира за 1:0.

Това не смути "бианконерите", които стигнаха до изравнителен гол в 44-ата минута. Кристиано Роналдо реализира от дузпа, която отново бе отсъдена за игра с ръка. Провинилият се играч бе Лоренцо Пелегрини, който по този начин спря португалеца.

Радостта на Юве обаче остана само за около 60 секунди. Верету вкара втория си гол в продължението на първата част след контраатака, която остави гостите в ситуация трима срещу един. Асистенцията бе на Мхитарян - 2:1.

В 63-ата минута Адриен Рабио ненужно остави своите с човек по-малко след втори жълт картон. Той направи грубо нарушение срещу Хенрик Мхитарян.

В следващата атака Един Джеко направи втория си голям пропуск в мача, като на два пъти от непосредствена близост стреля в тялото на вратаря.

В 69-ата минута отново си пролича класата на Роналдо. Портуалецът скочи с две глави над всички защитници, за да реализира с глава след центриране на Данило - 2:2.

До края на мача събитията се успокоиха, а Рома не успя да наложи натиск, въпреки че бе с човек по-малко. Така равенството закономерно се запази.