Ливърпул се отърси от тежката загуба срещу Манчестър Сити с 0:4, като победи опашкаря Астън Вила на "Анфийлд" с 2:0.

Точни за мърсисайдци бяха Садио Мане и Къртис Джоунс през второто полувреме, а в игра за виляните влезе българинът Индиана Василев в 85-ата минута.

Индиана игра малко, но впечатли с желанието си и дори отправи удар към вратата на Алисон, който бе неточен. Това бе едва трето шампионатно участие за Василев, който наскоро отказа да играе за националния ни отбор.

С победата си Ливърпул събра актив от 89 точки и продължава да преследва рекорда за най-добър актив в ерата на Висшата лига, който е 100-те точки на Манчестър Сити от сезон 2017-18 г.

За Астън Вила, който показа добра игра, поражението е тежко и оставя тима в зоната на изпадащите - 18-о място, на една точка от спасителния бряг.

Ливърпул изигра летаргично първо полувреме, но се събуди през второто и стигна до първия си гол в 71-ата минута. Садио Мане получи остър пас от Наби Кейта и разстреля бившия страж на мърсисайдци Пепе Рейна.

Embed from Getty Images

Победата бе гарантирана минута преди края на редовното време, когато Мохамед Салах намери Къртис Джоунс и последният не сгреши от близо.