Великотърновският отбор Тера Трак стана 12-ият шампион на България по мини футбол.

Играчите на треньора Тихомир Тодоров триумфираха с 3:1 на финала срещу DXC Technology. Две от попаденията за победителите реализира Любомир Генчев, който беше част и от националния отбор на България, завоювал бронзов медал на Европейското.

Това е втори трофей за Тера Трак и така тимът постига дубъл след триумф и във втория по сила турнир Лига България.

Общо 32 отбора участваха в шампионата, който се игра на спортната база в Свети Влас. Надпревара продължи четири дни и мина през групова фаза и елиминации.

Бронзовите медали са за загубилите на полуфинал отбори на ФК Саяна и Лев Инс.

С триумфа си Тера Трак си спечели и място в европейската Шампионска лига, където ще се изправи срещу някои от най-добрите отбори на Стария континент.

Очаквайте повече за шампионския турнир по мини футбол в традиционната рубрика "Тръпката е навсякъде".