Барселона записа трета поредна победа в Ла Лига, преодолявайки последния Леганес с 2:0 на празния "Камп Ноу".

Каталунците отново поведоха на Реал (Мадрид) с пет точки на върха на класирането, но мадридчани приемат Валенсия в четвъртък и може отново да съкратят изоставането си.

Точни за Барса бяха младият Ансу Фати и Лионел Меси от дузпа, но успехът не дойде лесно, тъй като Леганес започна силно и направи два значими пропуска.

Първото полувреме определено не беше впечатляващо за каталунците, а в неговото начало гостите изпуснаха двете си златни възможности да поведат.

Първо в 11-ата минута Гереро изпусна от чиста позиция, като стреля в краката на Клеман Ленгле, който бе на гол линията. Секунди след това Гереро отново пропусна, като стреля в гредата от сравнително малък ъгъл.

След това Барса се оттърси от първоначалния шок и започна да атакува. Гризман пропусна един от малкото шансове за каталунците след половин час игра, като стреля неточно с глава.

В 42-ата минута Барселона откри. Ансу Фати получи на границата на наказателното поле и с прецизен удар по земя матира Пичу Куеляр.

През втората част Барса продължи да държи инициативата и стигна до втори гол в 65-ата минута, който обаче беше отменен. Нелсън Семедо асистира на Гризман и французинът реализира от лесна позиция, но десният бек на домакините се оказа в засада при паса към него.

Секунди по-късно обаче Барса се поправи. Меси направи един от традиционните си пробиви между няколко защитници и беше съборен в наказателното поле. Съдията логично отсъди дузпа и именно аржентинецът я реализира след 2:0.

След втория гол хората на Кике Сетиен заиграха с повече настроение и без напрежение, но не стигнаха до трети гол. Най-близо до това бе младият Рики Пуг, чийто удар бе спасен малко преди края.