След серията от неубедителни мачове и слаби резултати, Барселона живна с победа над лидера в класирането преди този кръг.

Каталунците спечелиха с 2:1 срещу Реал Сосиедад, като се приближиха на 6 точки от върха.

Първата позиция в Ла Лига си делят мадридските Атлетико и Реал, както и Реал Сосиедад, като след днешния Атлетико има най-добрата голова разлика сред тези три тима, "дюшекчиите" са и с по-малко мачове.

Тази победа, постигната с обрат през първата част, бе изключителна важна за каталунците в опитите им за оставане в битката за първата позиция.

Макар Барса да започна силно мача, резултатът откриха гостите от Сан Себастиан. Порту отправи успореден на голлинията пас, който Вилиан Жозе засече в мрежата, извеждайки Реал напред.

Тази първа част обаче бе сред най-силните за Барса през сезона, а това си пролича и от бързия отговор, който каталунците направиха.

Четири минути след инкасирания гол Жорди Алба успя да изравни след страхотен гол, а до края на полувремето резултатът вече бе 2:1.

Френки Де Йонг засече чудесен пас на Алба, но първоначално реферите отсъдиха засада.

Тогава обаче се намеси системата ВАР, която показа, че Де Йонг е в редовна позиция, а това означаваше обрат за Барселона.

През втората част каталунците не бяха толкова агресивни, но по този начин успяха да съхранят преднината си, поздравявайки се с успеха в мача.