Отборът на Байерн (Мюнхен) изненадващо се провали при гостуването си на Майнц 05.

Баварците щяха да станат шампиони за девети пореден път, ако бяха спечелили днешния мач, но те отстъпиха с 1:2 на съперника си, който е в долната половина на класирането в Бундеслигата и ще трябва да почакат, за да се нарекат шампиони и тази година.

При добро стечение на обстоятелствата това може да се случи още утре, ако РБ (Лайпциг) не успее да вземе поне точка у дома срещу Щутгарт. “Червените” бикове са втори в подреждането и изостават на 10 точки от лидера - те имат 61, а Байерн е със 71.

Съботата не тръгна никак добре за Байерн и гостите изоставаха в резултата след по-малко от пет минути игра. Джонатан Буркарт откри резултата с шут от границата на наказателното поле, а Мануел Нойер опита неуспешно да отбие топката, която се озова въ вратата му.

Осем минути преди почивката Майнц нанесе и втория си удар - след центриране от статично положение Робин Куайсон отбеляза с глава от няколко метра.

Завърналият се в игра Робер Левандовски намали в 93-ата минута, когато показа убийственото си чувство за пласиране и стигна първи до топката зад защитата на домакините, за да отбележи с шут по земя. Прекалено късно, след като гостите отправиха почти 20 удара в търсене на гол.

Майнц е на дванадесета позиция в класирането.