Доминаторът в германския футбол Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на страната след трудна победа над Борусия (Дортмунд) с 3:2 на "Алианц Арена".

Срещата, която се игра пред празни трибуни, беше много атрактивна и с открит футбол, който доведе до поредица от индивидуални грешки, довели до попаденията.

Байерн триумфира с късен гол на Джошуа Кимих и така спечели всички възможни трофеи в рамките на по-малко от година - Шампионска лига, Бундеслигата, Купата на Германия, Суперкупата на Европа и сега Суперкупата на Германия. Единствената купа, която тимът на Ханзи Флик няма да може да вдигне, е тази от Световното клубно първенство, тъй като то бе отменено заради пандемията.

Байерн изглежда, че забрави тежката загуба от Хофенхайм през уикенда и показа по-добро лице. Робърт Левандовски бе тих, но Томас Мюлер и халфовата линия изнесоха мача за победителите. За Дортмунд както винаги на ниво бе младият Ерлинг Холанд, който вкара гол, но и направи един голям пропуск.

Байерн поведе още в 18-ата минута, когато точен бе Корентен Толисо. При страхотна контраатака Томас Мюлер намери Левандовски, който веднага подаде на Толисо. Първоначалният удар на френския национал бе спасен и се отби в гредата, но при добавката нямаше какво друго да се получи освен 1:0.

В 32-ата минута Байерн удари за втори път. Добрата игра на Томас Мюлер бе увенчана с гол с глава след центриране на Алфонсо Дейвис. Бившият германски национал надскочи ниския Паслак и стреля в неспасяемо в близкия ъгъл.

В 39-ата минута Дортмунд намали изоставането си след грешка на Байерн при изнасянето на топката. Холанд намери Юлиан Бранд, който от близка дистанция намаше как да сгреши - 1:2

Холанд също не пропусна да се разпише, като това се случи в 55-ата минута. Левандовски изгуби топката в центъра на терена от Томас Дилейни и халфът веднага изведе норвежкия талант, който сам срещу вратаря реализира за 2:2.

Точно Дилейни обаче коства мача за съотборниците си с грешка в 82-ата минута. Той загуби топката от Джошуа Кимих, а младият халф проби и подаде на Левандовски. Получи се двойно подаване и удар на Кимих, който бе спасен, но последният успя да направи странна добавка докато пада на земята - 3:2.

Байерн удържа аванса си до края на мача и се поздрави с пореден трофей.