Берое си припомни как се побеждава след три кръга без успех. Заралии спечелиха по доста драматичен начин гостуването си на последния в класирането Етър и се върнаха на третото място, след като в понеделнишката вечер триумфираха с 3:2 на стадион "Ивайло".

Гостите откриха резултата в 25-ата минута, когато Гаюс Макута центрира, а Октавио с майсторско изпълнение реализира с глава за 1:0, макар да бе с гръб към вратата, прехвърляйки Христо Иванов. Беройци имаха претенции за дузпа малко след това, когато силен шут се отби в ръката на Яни Пехливанов, но такава на бе дадена. До наказателен удар се стигна в 34-ата минута, когато обаче Алиун Фал повече изигра ситуацията за дузпата, отколкото Пехливанов направи нарушение.

Нападателят падна доста лесно в наказателното поле, а зад топката застана Макута, който обаче дори не уцели вратата, а прати топката в аут. В последната минута Даниел Пехливанов шутира опасно, но покрай вратата на гостите.

Етър започна второто полувреме настоятелно, но след като не успяха да стигнат до гол, получиха такъв - в 53-ата минута Фал се оказа непокрит между трима защитници на домакините и вкара с глава за 2:0.

Две минути по-късно все пак "болярите" отбелязаха при сходна ситуация, в която Стелиян Добре бе оставен съвсем свободен във вратарското поле и намали с глава до 2:1. След ново центриране, но в 73-ата минута, се стигна и до изравняване - Преслав Боруков се позиционира добре и засече отблизо хубава топка от страна на първия голмайстор Добрев за 2:2.

Грешникът Макута изкупи вината си две минути преди края, когато се реваншира за пропусната дузпа с красив гол от границата на наказателното поле. Конгоанецът шутира неспасяемо с левия крак, за да прати топката точно до гредата на Иванов за 3:2 и три точки за Берое.

С днешната победа Берое отново се върна на трето място с 18 точки след десет изиграни мача, докато Етър остава на последната четиринадесета позиция с едва 2 точки.