Берое завърши годината с победа над Царско село с 2:0.

Така старозагорци сложиха край на ужасната си серия срещу новаците в родния елит. До този момент те нямаха точка срещу дебютиращите в елита Арда и Царско село, като бяха записали три поражения.

Днес това се промени, макар успехът да не дойде по най-лесния начин.

Берое имаше игрово предимство през почти целия мач, но до 68-ата минута резултатът бе 0:0. Тогава се намеси Мартин Камбуров, който за пореден път измъкна тима си.

Той получи страхотен пас от Цветков и останал очи в очи с вратаря нямаше никакъв проблем да го премине и да отбележи в празната врата.

Малко след това Царско село имаше страхотен шанс да изравни, но Густаво пропусна, за което гостите платиха скъпо.

В 77-ата минута мачът окончателно бе решен. Александър Цветков този път изведе Ибрахима Конте и националът на Гвинея не сбърка.

До края Берое можеше спокойно да направи успеха си класически, но домакините действаха доста разсеяно в офанзивен план.

Така Берое ще изпрати една разочароваща футболна есен. Старозагостският тим събра 28 точки и е доста далеч от челните 4 тима в таблица.

Освен това тимът отпадна от Купата на страната, а по всичко личи, че в оставащите 6 кръга до края на редовната част от първенството, старозагорци ще се борят за място в първата шестица.

Новакът Царско село от своя страна е на 12-а позиция с 16 точки от 20 кръга.