Берое изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в Първа лига и победи гостуващия Дунав с 1:0 в 23-ия кръг.

Единственото попадение бе автогол на "зеления" юноша Георги Динков в 14-та минута, който е роден в Стара Загора и игра за беройци до края на миналия сезон.

Берое направи десетки пропуски в хода на целия мач, а голяма част от тях се дължаха на бившия им страж Благой Макенджиев, който направи много спасявания.

Само Мартин Камбуров имаше 5-6 изгодни ситуации, в които да отбележи, но тази неделя просто не бе неговата.

Това е втора поредна победа за Берое с 1:0 след тази над Етър преди три дни. Тимът остава пети с 42 точки, колкото има и четвъртия Ботев (Пловдив). Дунав е 13-и с 18 точки.