Борусия (Дортмунд) победи Байер (Леверкузен) с 3:2 на "Сигнал Идуна Парк" в дербито на 23-ия кръг от Бундеслигата.

Успехът е много важен за "жълто-черните", тъй като те прекъснаха серия от три поредни равенства и същевременно спряха серия от четири поредни победи на съперника.

Хората на Люсиен Фавр бяха по-можещият състав, но "аспирините" ги поставиха под напрежение с гол 15 минути преди края, който намали аванса от три на два гола.

Дан-Аксел Загаду откри за домакините в 30-та минута след центриране от корнер на Джейдън Санчо.

В 37-та минута Леверкузен изравни чрез от Кевин Фоланд, който отправи прецизен удар по земя извън наказателното поле. Домакините върнаха аванса си с гол на Джейдън Санчо, а в 61-та минута чрез Марио Гьотце направи 3:1. Бившият немски национал вкара гол подобен на този на Фоланд. Леверкузен отново намали аванса на съперника в 75-та минута, когато Джонатан Тах вкара с глава след центриране от фаул на Юлиан Бранд.

"Жълто-черните" вече имат 54 точки и водят с три на втория Байерн. Леверкузен е седми с 36 точки.

В друг мач от днес Хановер загуби домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) с 0:3.